Türkiye

Päikesevarjutus
Mevlana Müzesi

Kes? Miks? Millal? Kus?

Peapõhjus muidugi päikesevarjutus. Aga kuna nii kauge maa taha kuigi sageli ei satu, siis sai varutud veidi aega ka kohalike vaatamisväärsuste ja elu-olu nuusutamiseks. Tähetorni rahva organiseeritud päikesevarjutuse-reis sai kõrvale heidetud liigse bussis loksumise pärast ning selle asemel valitud kiirem lennureis ja pikem Türgimaal viibimine. Vahemärkusena võib mainida, et loksumist oli siiski omajagu, Kayseri linna jõudsime 37 tundi pärast Tallinnast startimist üsna kangete kontidega (buss+takso+lennuk+lennuk+metroo+buss ilma pikemate peatusteta).

Reisiseltskond
Grupp seltsimehi Göreme ja Zelwe vahel.
Anna-Kristiina Kuus
Anna-Kristiina
Hanno Kuus
Hanno
Heigo Toom
Heigo
Martin Luts
Martin

Ettevalmistuste käigus toimus ka reisiseltskonna koosseisus väikeseid muudatusi. Lõpuks asusid teele Anna-Kristiina, Hanno, Heigo ja Martin, kõik nad jõudsid eluga tagasi kah.

Reisi aeg oli määratud muidugi kohaliku kollase kääbuse poolt—teadsime, et 29. märtsil 2006 pidime olema täisvarju tsoonis. Pärast väiksemaid vaidlusi omavahel ja reisibürooga sai ekspeditsioon lõpuks sooritatud 23. märtsist kuni 06. aprillini 2006. a. Seega jäi meil Türgimaaga tutvumiseks 13 päeva.

Esialgsed plaanid olid suured, nähes ette kahenädalast ringreisi autoga ning tutvumist paljude Kesk- ja Lääne-Türgi vaatamisväärsustega. Õnneks tuli mõistus õigel ajal koju ning lõpptulemusena sai eelistatud kvaliteeti kvantiteedile.

Reisi saab tinglikult jagada kaheks: Kapadokya (koos varjutusega) ja İstanbul. Lühikesed (poolepäevased) vahepeatused olid veel Kayseris ja Konyas.

Kokkuvõttes võib reisiga rahule jääda—päikesevarjutus on nähtud, Türgimaa ja türklastega tutvust tehtud (või tutvust uuendatud, kel juba mitu Türgi-reisi selja taga). Jäävad fotod, mälestused ja suveniirid.

Järgnevatel lehtedel ongi fotoreportaaž sellest, mida me Türgimaal näha saime:

Mäed Kayseri ümber Kayseri

Kaljusammastega org Kapadokya

Päikese kroon Tam Güneş Tutulması

Velorikša Konya

Sinine mošee İstanbul


Jutt on kirjutatud ja fotod tehtud (kui pole märgitud teisiti) Hanno poolt, kellel võib saata kaebusi ja pretensioone. Lehe kujundus eeldab W3C standardeid (piisaval määral) toetavat brauserit ja edasikaebamisele ei kuulu.