Konya

Tänavapilt
Tänav Konyas. Anna-Kristiina

Kuigi Konya oli algul "suure ringreisi" kavas, tekkis vahepeal olukord, kus see linn oleks täiesti külastamata jäänud. Päästvaks asjaoluks, mis võimaldas meil siiski kulutada paar tundi linnaga tutvumisele, oli öine rong İstanbuli. Muuseas, Konya raudteejaamas ärge lootkegi pakihoiu teenuseid kasutada.

Linnugripis mast
Teel Konyasse — Türgis on linnugripp nakatanud ka kõrgepingemaste ja pannud nad teri nokkima ning siblima. Anna-Kristiina
Kunstipäraselt kujundatud sammas
Türgi kaasaegne kunst.
Uks ja inimesed
Anna-Kristiina
Mootorratas-veotakso
Konyas transporditakse asju selliste kärudega.
Ratastega pargipingid
Alâeddin Parkı. Anna-Kristiina
Mošee Konyas
Selimiye Camii

Mevlana Müzesi

Mevlana Müzesi
Mevlana Müzesi, minarett ja Roheline Mausoleum (Kubbe-i Hadra).

Konya ajalugu on suuresti mõjutanud Celaleddin Rumi—Mevlâna (1207-1273), luuletaja, filosoof, müstikutest 'pöörlevate dervišide' koolkonna Mevlevi rajaja. Üks Mevlana mõtteteradest:

Näi sellena, kes oled
või ole selline, nagu näid

Tema järgijate poolt loodud Mevlana Dergahı (dervišide elu- ja riitusekompleks, asub endises Seldžukkide palee roosiaias) hoonetes paikneb nüüd Mevlana Müzesi, kust on pärit järgnevad fotod. Muuseumis on Mevlana ning tema järglaste mausoleum ning näitus mitmesugustest temaatilistest esemetest (kalligraafilised koraani ja Mevlana teoste köited, muusikariistad, palve- ja muud vaibad, muuseas ka prohvet Muhamedi habemekarv). Kunagised dervišide eluruumides (kongides) on välja pandud mitmesugused tarbeesemed ning antakse lühiülevaade dervišide elu-olust.

Kalligraafia
Kalligraafia
Iidne vaip
XVI sajandi vaip.
Mevlana luule
Divanı - Kebir, Mevlana värsid.
Kaunis raamatukaas
Kaunilt kujundatud raamatukaas.
Mevlana muuseumi õu
Mevlana muuseumi õu dervišide haudadega.